Poplastované pletivo s ND nebo bez ND?

s napínacím drátem a bez

 

Lidé se často ptají, jaký je rozdíl mezi pletivem s napínacím drátem a pletivem bez napínacího drátu. Rozdíl překvapivě není tak velký, jak by se mohlo na první pohled zdát. Liší se pouze:

  1. Ve způsobu montáže. Většina lidí si myslí, že pokud zakoupí pletivo s již zapleteným napínacím drátem, budou mít o starost méně. Opak je ale pravdou. Při vypínání je totiž drát zatížen celou vahou pletiva a jen těžko se docílí dokonalého napnutí. Při montáži pletiva bez napínacího drátu tento problém řešit nemusíte a vše budete mít v naprosté rovině. Následné zavěšení pletiva za již nainstalovaný napínací drát není nikterak náročné a je otázkou jen několika málo minut.
    Napínací drát
  2. Po vizuální stránce. Tady to již záleží spíše na vás. Každému se líbí něco jiného. Avšak, dle našeho názoru, pletivo bez napínacího drátu působí esteticky daleko lépe.

poplastované pletivo s napínacím drátem a bez napínacího drátu

Má teda pletivo bez napínacího drátu vůbec nějakou nevýhodu? Ano, jedna by se našla. Jestliže máte na zahradě psa tak hrozí, že ve chvíli kdy se celou svoji vahou opře o pletivo, může ho snadněji strhnout než pletivo s již zapleteným drátem z výroby. Pletivo je totiž za napínací drát zavěšeno pouze pomocí háčků. Nicméně, takový pes by musel být opravdu hodně velký a vytrvalý, aby se mu něco takového povedlo.

šedá šipka

Pokud byste měli k pletivu jakékoli otázky, využijte našeho kontaktního formuláře zde, nebo přejděte na úvodní stránku a prohlédněte si například fotografie z realizací.

Tomáš Urbánek

 

 


Chcete se sami pustit do stavby plotu, ale nevíte jak na to? Máme pro vás video, ve kterém se dozvíte, jak na vyhloubení děr a následnou betonáž sloupků.

tlačítko

 

  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie